Шовкова хустка в світовій моді

Мода на ретро стиль досягла свого апогею: хустки – символ жіночності 1950-1960-х – знову набувають статусу ультра модного аксесуара. Ще не так давно вважалось, що дорога шовкова хустка здатна врятувати будь-який образ і, більше того, перетворити свою власницю на справжню королівську особу. Сьогодні значущість цього аксесуара не менша, ніж у 60-ті роки.

Ніхто інший, як законодавиці моди свого часу – Мерлін Монро і Одрі Хепберн, доводили власним прикладом, що шовкові хустки і шарфи є невід’ємною частиною жіночого гардероба. Саме вони і зробили хустку впізнаваним трендом своєї епохи. Ще з 50-х років хустки стали набирати стрімку популярність. У той час ультра модними були короткі стрижки, а хустка могла вигідно підкреслити зачіску і захистити її від поривів вітру. Так і увійшла у топ найбажаніших аксесуарів хустка із шовку.

Шовкові хустки займали особливе місце в гардеробі головних модниць 1960-х років. Так, Жаклін Кеннеді і Мерлін Монро воліли виходити у світ у брючних костюмах, пов’язавши на голові шовкову хустку як косинку, доповнивши елегантний образ великими темними окулярами. Бріджит Бардо і Джейн Фонді подобалося недбало покривати хусткою голову і закидати кінці шовкового аксесуара за спину.

Шовкова хустка стала символом розкоші – її активно почали носити і знаменитості, і королівські особи. Наприклад, Єлизавета II до цих пір із задоволенням пов’язує її як косинку, а Грейс Келлі, будучи вже принцесою Монако, використовувала шовкову хустку в якості фіксуючої пов’язки після того, як зламала руку. Шовкові хустки значно поширилися в 60-х і 70-х роках, ставши символом свободи, чому посприяли акторки від Бріджит Бардо до Фей Данауей. Шовкова хустка довгий час була незмінним атрибутом образу міфічної парижанки, яка з легкістю пов’язує шовкову хустинку на сумку і йде снідати круассаном – рекламні кампанії досі невпинно працюють на підтримку цієї легенди.

Шовкова хустка донедавна вважалася застарілим аксесуаром, але в 2000-х – на початку 2010-х цей аксесуар знову повернувся в моду. Так хустки почали з’являтися в стрітстайл-звітах блогерів, оновився імідж шовкової хустки і повернувся статус “мастхев”.

Як носити хустки і косинки в 2021 році

Косинка, зав’язана під підборіддям

Це найпоширеніший образ, який в різний час обожнювали Одрі Хепберн, Бріджит Бардо, Жаклін Кеннеді і Єлизавета II. В 2021 році косинка, зав’язана на підборідді, стала прикрасою колекції бренду Dolce Gabbana:

а також Max Mara:

Голлівудський шик

Дещо модернізуємо попередній спосіб, зав’язавши кінчики хустки навколо шиї. Вільні «язички» тканини залишаємо на потилиці або ховаємо під комір. Для завершеності образу – сонцезахисні окуляри і «голлівудська» посмішка. Цей прийом можна побачити на показі нових колекцій Max Mara:

Обідок

Обідки в цьому сезоні – на піку трендів. Пов’яжіть хустку в якості обідка. Такий варіант неперевершений для курорту або пляжного відпочинку. Будинок Christian Dior на показі 2021 показав, як можна гарно зав’язати хустку у вигляді обідка:

Бандана

Пов’язувати косинку у вигляді бандани – ще один модний прийом в 2021 році. Будинок Versace на показі 2021 пропонує носити косинку так:

Косинка “по-селянськи”

Перегукується з трендом «бандана». Зав’язувати косинки «по-селянськи» любили ще наші бабусі – щоб волосся не заважало і не бруднилося. І взагалі, дуже зручно і практично на кожен день. Сьогодні ми зустрічаємо подібний стиль у Marc Jacobs. Зверніть увагу, що трендовою косинкою можна доповнювати не тільки повсякденні, а й святкові образи.

Той самий тренд продемонстрував Будинок Christian Dior, зав’язавши косинку в стилі «хіппі» на своїх показах:

а також Max Mara:

Будинок Chanel в своїх колекціях 2021 року пропонує носити хустку на поясі замість пояса, а також накинутим на жакет у вільному стилі:

Будинок Hermes пропонує носити невелику косинку або хустку туго зав’язаною на шиї: